Co to jest wakeboard

Sport to świetny sposób na odreagowanie stresu. Jazda na rowerze, czy nawet spacer pozwalają przegnać troski, czy odzyskać pozytywne spojrzenie na świat. Jednak najlepiej wypoczywa człowiek w pobliżu wody. O wiele szybciej można osiągnąć spokój uprawiając sporty w pobliżu rzek czy jezior. Dlatego też w sezonie taką popularnością cieszą się sporty wodne i ogólnie wypoczynek nad wodą.

Sporty wodne, popularne i mniej znane

W Polsce sporty wodne są bardzo popularną formą rozrywki i często z tego korzystamy w czasie wakacji, czy nawet weekendów.

Żagle, kajak i rowerek wodny

Na większych akwenach można z powodzeniem pływać żaglówkami. Dla tych mniej pasjonujących się rufami są do dyspozycji rowerki wodne. Za to dość dużym powodzeniem cieszą się kajaki i różnego rodzaju spływy urządzane nieregulowanymi rzekami.

Wakeboard

Na żwirowniach i rzekach montowane są wyciągi do pływania na deskach. Wakeboard jest to dość nowy sport, który jednak cieszy się coraz większym u nas powodzeniem. Dla osób, które nie potrafią usiedzieć w jednym miejscu na piasku jest to idealny sposób na zmęczenie się.

Wakeboardzista
Źródło: Pixabay

Gdzie pływać

Aby pływać na wakeboardzie mamy dwie możliwości.

Jedna z nich to wspomniany wcześniej wyciąg, za pomocą którego można ciągnąć Ridera po wodzie. Do tego sportu jednak potrzebny jest sprzęt w postaci deski i kamizelki wypornościowej (zazwyczaj do wypożyczenia na miejscu).

Drugi sposób to łódź motorowa. Wymaga ona zamontowania jednak specjalnej konstrukcji, do której przymocowuje się linę z barem.

Wakepark

Taki spot, gdzie można popływać na wakeboardzie zazwyczaj posiada też dobrze zaopatrzone zaplecze. Bo wyciągi powstają często, jako dodatkowa atrakcja istniejących kąpielisk. Dlatego nawet jeśli wybieramy się z rodziną, to bez problemu możemy wybrać wakepark, gdzie znajdują się atrakcje dla wszystkich jej członków. Dla tych mniejszych warto rozglądnąć się za plażą z ratownikiem, czy placem zabaw.

Jak się pływa na wakeboardzie

Fajnie! Tak mówią, Ci co połknęli bakcyla i tylko czatują na otwarcie sezonu. Zaletą tego nowego sportu jest to, że zazwyczaj jest prowadzony przez pasjonatów, którzy potrafią zarazić swoim entuzjazmem.

Kto może pływać na wakeboardzie

Uniwersalność tego sportu polega na tym, że naukę mogą rozpocząć dzieci w wieku 7 lat na równi z emerytami. I obie grupy spokojnie mogą go opanować. Wiadomo jednak, że wszystko zależy od formy jaką utrzymujemy, jak i stanu zdrowia. Zwykle wystarcza jedna lekcja aby opanować podstawy. Potem już tylko z górki.

Liczba jak i jakość wody polskich rzek i jezior jest naprawdę dobra. Poza pewnymi wyjątkami gdzie nad strategią przeważa chęć zysku. Jeśli mamy taką możliwość w pobliżu, warto wypoczywać nad wodą jak najczęściej. Doliczając do tego jeszcze możliwość pływania na łódkach i wędkarstwo okazuje się, że mamy naprawdę dużo możliwości spędzania czasu wolnego w bliskości z wodą.

Artykuł powstał we współpracy z systemem rezerwacji wakeparków WhereToWake.com.

Jeden komentarz Dodaj swoje
  1. To jest ten rodzaj sportu, który zawsze chciałem spróbować, ale też zawsze się obawiam! Mam nadzieję, że w końcu się uda.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.