Zobacz, jak pięknie Twój dom może wyglądać w wieczornej odsłonie

Artykuł sponsorowany.

Podczas budowy warto zadbać także o efektowną kompozycję elewacji i wykorzystać możliwości, jakie oferuje w tym zakresie projekt domu. Wykończenie zewnętrzne bryły wpływa na charakter i estetykę budynku, a odpowiednio dobrane materiały zapewnią elewacji piękny wygląd, zarówno w ciągu dnia, jak i wieczorem. Interesujący efekt wizualny wprowadzają naturalne okładziny, urozmaicają tynki, dodają bryle klimatycznego wyrazu i sprawiają, że dom harmonijnie integruje się z ogrodem. Po zmierzchu urodę bryły i styl wykończenia można podkreślić za pomocą odpowiedniego oświetlenia, które jednocześnie zapewni wyjątkową atmosferę.

Źródłem inspirujących pomysłów na wymarzony dom są gotowe projekty domów z kolekcji ARCHON+. Pracownia wraz z ofertą prezentuje na swojej stronie także pełne klimatu wizualizacje domów w wieczornych odsłonach. Dzięki nim w trakcie poszukiwań idealnego projektu można odkryć piękno domu zarówno w dziennej, jak i wieczornej scenerii. Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów.

Dom w malinówkach 14”

Projekt domu

Prosty i ekonomiczny w budowie „Dom w malinówkach 14” zachwyca już od pierwszego spojrzenia. Wykończenie elewacji sprawia, że bryła wygląda nowocześnie, a zarazem ciepło i przytulnie. Wieczorem efekt ten potęguje oświetlenie. Podcień osłaniający wejście zaakcentowano naturalnym drewnem, którego walory uwydatnia elewacyjny kinkiet. Za sprawą podobnego oświetlenia narożny taras nabiera romantycznego klimatu. Na ogrodowej elewacji kinkiety rozmieszczono symetrycznie po obu stronach przesuwnego przeszklenia tarasowego. Światło, które emitują wieczorem, rozprasza ciemność panującą w ogrodzie, czyniąc go miejscem czarującym i przyjaznym także o tej porze. Z drewnem dobrze współgra kompozycja jasnego i grafitowego tynku.

Dom w przebiśniegach 11 (G2)”

Projekt domu

Oświetlenie zewnętrzne wspaniale podkreśla także piękno i detale tej efektownej bryły z poddaszem użytkowym i antresolą. „Dom w przebiśniegach 11 (G2)” emanuje harmonią i lekkością, wyjątkową ozdobą budynku są nowoczesne przeszklenia, wprowadzające do wnętrza mnóstwo naturalnego światła i płynnie integrujące go z ogrodem. Detale architektoniczne akcentują odpowiednio dobrane i w przemyślany sposób rozmieszczone kinkiety elewacyjne. Zaglądając do wnętrza domu, można dostrzec przestronną jadalnię z rodzinnym stołem, oświetlonym gustownymi lampami wiszącymi, które rzucają delikatną, ciepłą poświatę. Aranżując wnętrze, warto zwrócić uwagę zarówno na lampy sufitowe, jak i boczne, aby stworzyć pełen klimatu nastrój.

Dom w renklodach 15 (G2)”

Projekt domu

Ten projekt domu jest idealnym przykładem, by przekonać się, jaką metamorfozę wizualną przechodzi bryła w zależności od pory dnia. To, co w ciągu dnia zdaje się mniej wyeksponowane, wieczorem może stać się wspaniałą ozdobą bryły. Takim wyjątkowym elementem prezentowanej parterówki jest tarasowy podcień, który podkreślony ciepłym światłem lamp, staje się centralnym punktem domu. Zaaranżowana w tym miejscu letnia jadalnia, dostępna z różnych części domu, zachęca do spotkań w gronie rodziny i przyjaciół. Podobny efekt uzyskano w podcieniu osłaniającym strefę wejściową. Przytulną atmosferę we wnętrzu tego domu tworzy kominek, który swoim blaskiem rozświetla całą przestrzeń dzienną.

Dom w lulo”

Projekt domu

Projekty domów parterowych dają wspaniałe możliwości w zakresie wieczornych aranżacji. Właściwie rozmieszczone lampy ogrodowe mogą równomiernie oświetlić całą bryłę, czego przykładem jest niewielki, zaprojektowany w stylu nowoczesnej stodoły „Dom w lulo”. Rozciągający się wzdłuż ogrodowej elewacji taras po zmroku staje się wyciszoną częścią salonu i swobodnie łączy się z wnętrzem domu. Dlatego ważne jest, aby oświetlenie w otwartej strefie dziennej również mogło dawać rozproszone światło. Duże panoramiczne przeszklenie pomiędzy wnętrzem domu a tarasem sprawia, że ​​blask wewnętrznych lamp skutecznie przenika także do ogrodu, tworząc bardzo nastrojowy klimat. W tym domu parterowym przewidziano przesuwne przeszklenie zarówno w części dziennej, jak i w sypialni rodziców, która tym samym zyskała niezwykle atrakcyjny aranżacyjny detal.

Dom w malinówkach 18”

Projekt domu

Patrząc na ten prosty, niewielki dom o powierzchni zabudowy do 70 m2 nie sposób nie zwrócić uwagi na wieczorną metamorfozę elewacji. Światło kinkietów zewnętrznych uwydatnia naturalne piękno drewna, które zdobi taras i wejście główne. Gustowna kompozycja ogrodowych roślin wprowadza efektowny, zielony akcent. Wieczorem „Dom w malinówkach 18” emanuje ciepłem i spokojem. Widoczne przez przeszklenia elementy aranżacji wnętrza, takie jak żaluzje i okładziny ścienne, pod wpływem światła nabierają koloru, czyniąc z salonu i jadalni przytulne zacisze rodzinne.

Szczegółowe informacje o zaprezentowanych projektach domów można sprawdzić na www.archon.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.