Podkłady wyciszające pod panele – sprawdź co musisz wiedzieć!

Artykuł partnera.

Na obecnym rynku odnaleźć można wielu producentów oferujących podkłady wyciszające pod panele. Wśród nich na szczególna uwagę zasługuje podkład wyciszający PUM pod panele laminowane. Co warto o nich wiedzieć? Jak wygląda montaż PUM? Jakiego producenta wybrać?

Na obecnym rynku odnaleźć można wielu producentów oferujących podkłady wyciszające pod panele. Wśród nich na szczególna uwagę zasługuje podkład wyciszający PUM pod panele laminowane. Co warto o nich wiedzieć? Jak wygląda montaż PUM? Jakiego producenta wybrać?

Podkład wyciszający pod panele PUM – co warto wiedzieć?

Nieodłącznym elementem podczas wyboru paneli podłogowych jest podkład. Jego głównym zadaniem jest nie tylko wyciszenie, ale przede wszystkim ochrona przed uszkodzeniami, wilgocią, a także umożliwienie swobodnej pracy paneli. Wybór odpowiedniego produktu zależy od kilku czynników, wśród których wymienić można m.in.:

  • stan powierzchni – inny podkład będzie konieczny w przypadku podłóg z usterkami niż przy braku zniszczeń.
  • rodzaj pomieszczenia – w pokojach używanych na co dzień, powinien znaleźć się podkład cechujący się znacznie większą wytrzymałością.
  • ogrzewanie podłogowe – trzeba zwrócić szczególną uwagę na przepuszczalność ciepła.
  • stopień izolacji akustycznej – nie każdy podkład posiada podobny poziom wyciszenia.

Podkłady XPS (z polistyrenu ekstrudowanego) charakteryzują się grubością nawet do 6mm, dzięki czemu bardzo dobrze sprawdzają się w przypadku nierównych powierzchni. Produkty wykonane z polietylenu wykazują niski opór cieplny, dlatego też często się je wybiera do pomieszczeń z ogrzewaniem podłogowym. Zdecydowanie najbardziej cenione są podkłady PUM (poliuretanowo-mineralne). Cechuje je przede wszystkim niezwykła wytrzymałość, niski opór cieplny, a także bardzo dobre wyciszenie akustyczne. Wszystkie te właściwości, sprawiają, że te podkłady wyciszające pod pod panele są coraz chętniej wybierane.

Montaż podkładów wyciszających PUM

Przygotowanie do montażu podkładów wyciszających należy rozpocząć od oczyszczenia powierzchni. Powinna być ona przede wszystkim sucha i pozbawiona jakichkolwiek zabrudzeń. Następnie należy rozwinąć rolkę na podłodze, tak aby warstwa AQUASTOP znajdowała się na górze. Kolejne zadanie polega na usunięciu taśmy zabezpieczającej, a następnie połączenie zakładką elementów znajdujących się obok siebie. Ten etap powinien zostać wykonany precyzyjnie, aby móc uzyskać nieprzepuszczającą warstwę hydroizolacji. Należy również pamiętać, że powstała warstwa musi być równa i stabilna, aby późniejszy montaż podłogi przebiegał sprawnie. Ostatnie zadanie polega na połączeniu podkładu ze ścianą przy pomocy taśmy aluminiowej, uzyskując tym samym odpowiednią izolację. Warto również przypomnieć, że podłoga powinna zostać ułożona prostopadle do kierunku ułożenia podkładu wyciszającego.

Jaki podkład wyciszający pod panele laminowane wybrać?

Jednym z najbardziej cenionych produktów jest MULTIPROTEC ABSOLUTE 3in1 od Arbiton Floor Expert. Podkład ten przeznaczony jest do wyciszenia podłogi ułożonej z paneli laminowanych. Został on wykonany w technologii PUM, zapewniając tym samym bardzo dobre wyciszenie pomieszczenia (nawet do 21dB). Co więcej podkład ten wyróżnia się niezwykłą grubością – aż 3mm, która jest wynikiem innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Połączenie taśmy oraz folii paroizolacyjnej nie tylko znacznie przyspieszyło, ale także ułatwiło montaż podkładów wyciszających PUM. Ponad to, rozwiązanie to stanowi dodatkowe zabezpieczenie powierzchni przed wilgocią. Producent gwarantuje także wysoką odporność na obciążenia dynamiczne. Pokłady wyciszające pod panele laminowane posiadają europejski certyfikat EN 16354. W każdym opakowaniu znajduje się 5m². Warto również wspomnieć o możliwości wykorzystania podkładu w przypadku ogrzewania podłogowego. Wybierz MULTIPROTEC ABSOLUTE 3in1 i przekonaj się o płynących z niego korzyściach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.