Sposoby na dekoracje wiosenne wnętrz

Dekoracje wiosenne to bardzo ładny dodatek do wnętrza. Dzięki nim można nadać salonowi czy jadalni nowy wystrój. Poza tym wnoszą do domu radosny powiew świeżości.

Bukiety

Dzięki bukietom kolorowych kwiatów bardzo łatwo można odmienić wnętrze. Do tego rośliny mają dodatni wpływ na samopoczucie. Kiedy chcemy mieć w jakimś miejscu bukiet na stałe warto zaopatrzyć się w sztuczne kwiaty u producenta. Trwałość takich kwiatów jest wiadomo większa, a i wyglądem nie ustępują naturalnym.

Kwiaty doniczkowe

Kwiaty w doniczce mają tą zaletę, że rosną praktycznie cały czas. Wymagają też od nas pielęgnacji. Szczególnie gatunki, które są bardziej wymagające w uprawie. Jeśli nie mamy czasu na takie chodzenie koło nich to jak najbardziej możemy zainwestować w sztuczne kwiaty. Które wyglądają jak prawdziwe.

Storczyki w doniczkach
Źródło: Pixabay

Kompozycje

Wianki

Wianki nadają się do ozdoby drzwi wejściowych, ale nie tylko. Całkiem ciekawy efekt dekoracyjny okna czy wnętrza możemy uzyskać właśnie dzięki nim. O ile na tych zewnętrznych dobrze wygląda zarówno przepych kwiatów i innych dodatków o tyle do tych wewnątrz jest zalecany umiar.

Stroiki

Dodając sztuczny mech i kilka gałązek z listkami można wykonać bardzo ładny stroik z motywem leśnym. Z powodzeniem możemy z kilku kwiatów zrobić ładny stroik na świecznik. W taki sam sposób możemy wykonać stroik wielkanocny wystarczy, że dodamy do tego motyw, jak chociażby kurczaczki, do kupienia na przykład w hurtowni dekoracji kwiatowych będziemy mieć idealny stroik na świąteczny stół.

Minimalizm

We wnętrzach nowoczesnych utrzymanych w minimalistycznym stylu najlepiej prezentują się oszczędne w formach i kolorach dodatki. Najlepiej prezentują się dekoracje kwiatowe utrzymane w podobnym tonie kolorystycznym czy rośliny zielone w pojemnikach.

Róże w wazonie
Źródło: Pixabay

Kwiaty solo

Jeden kwiat we flakonie także może być bardzo efektowny. Jeśli mamy flakon przeźroczysty możemy wypełnić go kolorowymi dodatkami. Uzyskamy w ten sposób niestandardowy wygląd i ukryjemy końcówkę kwiatu. Ten efekt dekoracji jest zarezerwowany dla kwiatów sztucznych, żywe potrzebują zmieniania wody.

Kwiaty sztuczne wbrew pozorom nie wyglądają odpychająco w bukietach czy nawet jako rośliny w pojemnikach. Niekiedy ciężko jest zapewnić warunki do wzrostu dla żywych roślin. Zdarza się też tak, że nie ma kto się nimi zajmować. Wtedy rozwiązaniem są faktycznie te sztuczne. Szczególnie te, które wyglądają jak żywe.

Jeden komentarz Dodaj swoje
  1. Kwiaty w wazonie zawsze są najlepszą wiosenną ozdobą. Ten zapach i kolory! Mnie bardzo one uspokajają i nastrajają na lato 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.